Himalájská sůl

V našem obchůdku nově najdete různé druhy himalájské soli. Nabízíme sůl jemně drcenou, hrubou (frakce cca 5 mm), solné lampy na čajovou svíčku, elektrické solné lampy, černou himalájskou sůl nebo solná mýdla. Pojďte se s námi podívat, na co je vlastně himalájská sůl dobrá...

Koupelová jemně a hrubě drcená sůl

Obsahem velkého množství minerálů v soli, jako je železo, hořčík, zinek či jiné prospěšné látky, je koupel z himálajské soli ideálním prostředkem k regeneraci těla i duše a je ideální pro sportovce, nebo lidi, kteří mají problémy se svaly či se svalovými křečemi. Napomáhá i při odstraňování tvrdé kůže z chodidel. Koupel je vhodná maximálně jednou týdně.

Solné lampy

Solná terapie je známá a účinná díky antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem soli. Vznikla ve Východní a Střední Evropě, kde je běžné navštěvovat solné jeskyně. Díky schopnosti soli na sebe vázat vodu se ze solné lampy odpařují látky, které mohou pomoci lidem, kteří mají astma, alergie, bronchitidu či sennou rýmu. Zároveň solné lampy očišťují vzduch od pylů, prachu a různých alergenů.

Solné mýdlo

Čisté mýdlo z himálajské soli obsahuje látky, které jsou potřebné při boji proti akné a snižují kožní infekce, udržují pokožku čistou, hladkou a pružnou. Mýdla jsou také nápomocna při různých ekzémech, svrabu, či jiných virových a bakteriálních onemocněních, po štípnutí hmyzem nebo při problémech s nadměrným zápachem potu. Mýdla se nenanáší přímým kontaktem s pokožkou, ale  mezi mýdlo a pokožku se vloží tenký hadřík nebo se natíráte jen rukama. Mýdlo nenanášejte na otevřené rány.

Černá himalájská sůl

Černá sůl je nejen chuťově zajímavá (díky sopečnému původu a tedy obsahu síry, má chuť a vůni po vejcích), ale může rovněž prospět vašemu zdraví. Kromě síry totiž obsahuje řadu dalších důležitých minerálních látek, a to např. chlór, sodík nebo železo. Proto umí pomoci s různými neduhy, mezi něž patří chudokrevnost, hypertenze (vysoký krevní tlak) nebo zažívací potíže. Zároveň působí antioxidačně a kladný vliv má na kardiovaskulární systém. Prospět může rovněž zraku a nesmíme opomenout ani pozitivní působení na slinivku břišní a žlučník.

 Čerpáno z: www.polodrahokam.cz/blog, www.jimeto.cz/cerna-himalajska-sul